INFO:

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

św. Jan Paweł II

Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.

św. Jan Paweł II

Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Ojciec Święty Franciszek

Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

XXV Niedziela Zwykła

22. 09. 2019 r.

Dzisiaj gościmy O. Mikołaja Lipitak - zmartwychwstańca, który posługuje na Ukrainie. Dzieli się z nami refleksją na temat Słowa Bożego. Po Mszy Świętej osoby chętne mogą złożyć ofiarę  na potrzeby naszych misjonarzy, którzy pracują na Ukrainie. Z tej racji nie ma dziś zbiórki remontowej.

Jutro nasza wspólnota zakonna będzie przeżywać miesięczny dzień skupienia. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy. Plan jest następujący: 10.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 10.30 modlitwa różańcowa i o 11.00 Msza Święta w intencji ks. Marka Kabsza i ks. Bogusława Borzyszkowskiego, a także Msza Święta w intencji Parafian. Mszy Świętej będzie przewodniczył O. Mikołaj.

Z przyczyn techniczno - organizacyjnych niektóre intencje mszalne zostały przeniesione na inny dzień lub inną godzinę niż wcześniej planowano.

Przypominamy o obowiązku odnowienia pokładnego za miejsce na cmentarzu po 20 latach od pochówku.

Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej.

W tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Gertrudę Szweda ze Sławoszyna i Jana Kołodzik z Sulicic. Natomiast we wtorek o godz. 11.00 pogrzeb śp. Marii Roeske ze Sławoszyna.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REMONTU KOŚCIOŁA

ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE >>>REMONT KOSCIOŁA<<<

Oświadczenie Prowincjała z dnia 30 maja 2019 r.