INFO:

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

św. Jan Paweł II

Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.

św. Jan Paweł II

Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Ojciec Święty Franciszek

Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

XXVIII Niedziela Zwykła

15. 10. 2017 r.

Bóg zapłać za ofiary złożone na tace, które będą przeznaczone na misje.

Jak już informowaliśmy tydzień temu na prośbę Abp. Sławoja Leszka Głódzia dzisiaj w Archidiecezji Gdańskiej jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.

W wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie ,,Młodzieży Zmartwychwstańczej”.

W środę po rannej nowennie do MBNP zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych. Temat: ,, Doświadczenie Boga w kryzysie”.

W tym roku przypada 70 lecie naszej parafii. Uroczystości jubileuszowe będą połączone z uroczystością odpustową ku czci Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Uroczysta suma będzie celebrowana 26.XI o godz. 11.00. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński. Do tego wydarzenia chcemy przygotować się prze udział w rekolekcjach w dniach 23 - 25 listopada. Rekolekcje poprowadzimy we własnym zakresie, a ofiary zebrane podczas rekolekcji zostaną przeznaczone na remont naszego Kościoła.

Bardzo prosimy by nie odkładać składania wypominek na ostatnią chwilę.

Już dziś informujemy, że Msze Święte w Uroczystość Wszystkich Świętych  będą celebrowane o godz. 7.15, 8.45, 10.30. Na cmentarzu Msza Święta o godz. 12.30. Nie będzie Mszy Świętej w Świecinie, a także Mszy Świętej o godz. 12.00 i 17.00 w Kościele. Na cmentarzu o godz. 12.30 będzie Msza Święta zbiorowa za zmarłych (można jeszcze zamawiać intencje).

Można zamawiać płyty z filmem i zdjęciami z prymicji ks. Grzegorza Kościelniaka. Film jest dostępny w jakości DVD lub HD. Koszt kompletu wynosi 25 zł. Chętnych prosimy, aby zapisywać się w zakrystii.

Może się zdarzyć, że niektóre intencje mszalne mogą być przeniesione na inny dzień lub inną godzinę niż wcześniej planowano.

Przypominamy o odnowieniu tzw: ,,pokładnego po 20 latach od pochówku”.

Wolontariusze ze szkolnego koła Caritas rozprowadzają kolejny numer gazetki ,,Czas na dobroć”.

Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy  śp. Wiesława Kołodzik z Sulicic i śp. Jacka Koziróg z Parszczyc. Natomiast w poniedziałek o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Elżbiety Miotk z Sulicic.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REMONTU KOŚCIOŁA

ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE >>>REMONT KOSCIOŁA<<<