INFO:

ul.Wejherowska 1 ,
84-110 Krokowa

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

 • św. Jan Paweł II

  św. Jan Paweł II

  Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.
 • św. Jan Paweł II

  św. Jan Paweł II

  Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.
 • Ojciec Święty Franciszek

  Ojciec Święty Franciszek

  Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.
 • św. Matka Teresa z Kalkuty

  św. Matka Teresa z Kalkuty

  Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.
 • św. Siostra Faustyna Kowalska

  św. Siostra Faustyna Kowalska

  Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Aktualności

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 

II Niedziela Adwentu

  10. 12. 2017 r.  

W związku z odbywającym się Jarmarkiem Bożonarodzeniowym

możliwość zaparkowania samochodów

jest przy: dworcu PKS,

Delikatesach Centrum i Polo Markecie       

Tradycyjnie w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy KEP jest obchodzony Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to wspólne dzieło, składając ofiary wychodząc z Kościoła. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju między innymi w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii. Z racji tej zbiórki nie ma dzisiaj zbiórki na remont naszego Kościoła.

W poniedziałek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po rannych roratach i zakończenie przed wieczorną Mszą Świętą.

W poniedziałek nasza wspólnota zakonna będzie przeżywać dzień skupienia. O godz. 10.00 wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja i około 11.00 Msza Święta. Zapraszamy wszystkich chętnych dysponujących wolnym czasem do wspólnej modlitwy na godz. 10.00  i do uczestniczenia we wspólnej Eucharystii. 

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie ,,Miłośników Pisma Świętego”.

W dniach od 14 do 16 grudnia (czyli od czwartku do soboty) zapraszamy na rekolekcje Adwentowe. Temat: ,,Powołania Adwentowe”. Rekolekcje poprowadzi O. Wojciech. Ofiary zbierane na zakończenie rekolekcji będą przeznaczone na remont naszego Kościoła. Plan rekolekcji poniżej.

Z racji rekolekcji dla dorosłych roraty dla dzieci w czwartek i piątek będą odprawiane o godz. 16.30. W piątek z racji rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Chorych odwiedzi O. Bogdan w sobotę od godz. 10.00.

W sobotę o godz. 11.00 w Kościele Dzień Skupienia dla Braci Zewnętrznych. 

Może się zdarzyć, że niektóre intencje mszalne będą przeniesione na inną godzinę lub inny dzień niż wcześniej planowano.

Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie oddział Krokowa serdecznie zaprasza na Wieczornicę poświęconą twórczości poetyckiej Siostry Doroty Depka oraz Księży – Janusza Pasierba i Tomasza Czapiewskiego 17. XII o godz. 16.00 do Kościoła w Żarnowcu.

W kruchcie Kościoła można nabyć świece i poświęcone opłatki. (małe 6 zł., duże 16 zł. ).

  Rekolekcje adwentowe

14 - 16. 12. 2017 r.

Temat: ,,Adwentowe powołania”

Nauki rekolekcyjne:

Czwartek:             6.30; 8.45; 18.00

Piątek:                   6.30; 8.45; 18.00

Sobota:                 6.30; 8.45; 18.00

Dłuższa okazja do spowiedzi w sobotę 8.00 - 8.45 (będą księża z dekanatu), 17.30 - 18.00 (księża miejscowi).

Prowadzący rekolekcje: O. Wojciech Pełka CR

Uwaga: Ze względu na rekolekcje dla dorosłych roraty

dla dzieci w czwartek i piątek o godz. 16.30

  

  WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REMONTU KOŚCIOŁA

ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE >>>REMONT KOSCIOŁA<<<