INFO:

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

św. Jan Paweł II

Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.

św. Jan Paweł II

Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Ojciec Święty Franciszek

Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

VI Niedziela Wielkanocna

26. 05. 2019 r.

Dzisiaj pamięcią modlitewną ogarnijmy wszystkie mamy prosząc dla żyjących o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość nieba.

W poniedziałek  27 maja Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu - Parafialny Dzień Skupienia. O godz. 11.00 Msza Święta w  intencji Parafian.

W piątek 31 maja Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W I sobotę o godz. 18.00 Msza Święta w int. Żywego Różańca.

Kancelaria parafialna w tygodniu będzie nieczynna. Wszelkie sprawy będzie można załatwić po każdej Mszy Świętej lub umawiając się telefonicznie.

Z przyczyn techniczno - organizacyjnych niektóre intencje mszalne zostały przeniesione na inną godzinę lub inny dzień niż to wcześniej planowano.

Okazja do spowiedzi w tygodniu i niedzielę przed każdą Mszą Świętą.

Przypominamy o obowiązku odnowienia pokładnego po 20 latach od pochówku.

Dzisiaj rozprowadzana jest gazetka Szkolnego Koła Caritas ,,Czas na dobroć”.

Jak już informowaliśmy wcześniej od dzisiaj Mszą Świętą o godz. 12.00 rozpoczyna się przygotowanie dzieci, które w przyszłym roku w I niedzielę maja przystąpią do I komunii Świętej.

Wychodząc z Kościoła bardzo prosimy o ofiary na spłatę remontu naszego Kościoła. Dzisiaj na okoliczność remontu wspiera nas Parafia Zmartwychwstania Pańskiego z Kościerzyny. Polećmy ich opiece Matki Bożej. ,,Pod Twoją obronę …”

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REMONTU KOŚCIOŁA

ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE >>>REMONT KOSCIOŁA<<<