INFO:

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

św. Jan Paweł II

Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.

św. Jan Paweł II

Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Ojciec Święty Franciszek

Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

XVI Niedziela Zwykła

21. 07. 2019 r.

W lipcu i sierpniu w niedziele i uroczystości Msze Święte są odprawiane o godz. 7.15, 8.45, 10.30 i 19.00. W Świecinie Msza Święta w sobotę 27 lipca o godz. 16.00.

W tygodniu Msze Święte będą odprawiane na zmianę jednego dnia rano, następnego wieczorem.

Okazja do spowiedzi tylko do rozpoczęcia Mszy Świętej.

Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest nieczynna dlatego wszelkie sprawy można załatwiać po każdej Mszy Świętej.

Niektóre intencje zostały przeniesione  na inną godzinę lub inny dzień niż wcześniej planowano.

Przypominamy o obowiązku odnowienia tzw: ,,pokładnego na   20 lat” za miejsce na cmentarzu.

Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej.

Dzisiaj rozpoczyna się 20 tydzień Świętego Krzysztofa. W związku z tym w przyszła niedzielę 28 lipca po każdej Mszy Świętej poświęcimy wszelkie pojazdy. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej będzie również poświęcenie pojazdów.

Wychodząc z Kościoła bardzo prosimy o ofiary na spłatę remontu naszego Kościoła. Przygotowujemy się do malowania Kościoła, które będzie miało miejsce we wrześniu.

Dzisiaj na okoliczność remontu wspiera nas parafia Św. Marcina z Sierakowic, a za tydzień wspierać nas będzie parafia Chrystusa Króla  w Wejherowie.

10 sierpnia po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka ofiar na leczenie p. Hanny Minkowskiej z Lisewa - mamy naszego kleryka Szymona.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REMONTU KOŚCIOŁA

ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE >>>REMONT KOSCIOŁA<<<

Oświadczenie Prowincjała z dnia 30 maja 2019 r.