INFO:

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

św. Jan Paweł II

Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.

św. Jan Paweł II

Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Ojciec Święty Franciszek

Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

II Niedziela Zwykła

20. 01. 2019 r.

W poniedziałek przypada Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nasze babcie i dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

W piątek 25 stycznia Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.

Sołtys i Rada Sołecka ze Sławoszyna serdecznie zapraszają na wieczornicę ,,Sławoszyno - nasza historia” w dniu 26.01.2019 r. o godz. 16.00 do Domu Kultury w Sławoszynie.

Za tydzień na godz. 17.00 Ksiądz Wojciech zaprasza rodziców  i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie.

W kruchcie Kościoła jest wywieszona informacja na temat ,,Zimowiska Rodzinnego w Tatrach” organizowanego przez Księdza Proboszcza z Ostrowa.

Z przyczyn techniczno - organizacyjnych niektóre intencje mogą być przeniesione na inną godzinę lub inny dzień niż wcześniej planowano.

Ze względu na kolędę kancelaria parafialna jest w tygodniu nieczynna. Wszelkie sprawy można załatwiać po każdej  Mszy Świętej.

Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej.

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają dziś kolejny numer gazetki ,,Czas na dobroć”.

Wychodząc z Kościoła bardzo prosimy o ofiary na remont Kościoła.

Plan kolędy jest następujący: ZMIANA

Poniedziałek - 21.01.2019 r.  - od godz. 15.00 - Krokowa ul. Kolejowa

- rozpoczęcie od PP. Wittbrodt

Poniedziałek - 21.01.2019 r.  - od godz. 15.00 - Krokowa ul. Żarnowiecka