INFO:

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

św. Jan Paweł II

Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.

św. Jan Paweł II

Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Ojciec Święty Franciszek

Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

III Niedziela Wielkiego Postu

24. 03. 2019 r.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 16.00.

W poniedziałek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i 17.00.

Tego dnia przeżywamy również 27 rocznicę ustanowienia Archidiecezji i Metropolii Gdańskiej.

Jest to również Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie oddział Krokowa zaprasza w czwartek 28 marca o godz. 16.00 na Drogę Krzyżową w Lesie Piaśnickim.

Z przyczyn organizacyjnych niektóre intencje mszalne zostały przeniesione na inną godzinę lub inny dzień niż wcześniej planowano.

Kancelaria parafialna w tygodniu będzie nieczynna. Wszelkie sprawy będzie można załatwić po każdej Mszy Świętej lub umawiając się telefonicznie.

Przypominamy o obowiązku odnowienia pokładnego po 20 latach za miejsce na cmentarzu.

Za tydzień 31 marca na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy rodziców i  młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. O. Wojciech przypomina, że jest to ostatni termin wyboru imienia, podania świadka i złożenia okolicznościowej składki.

Uroczystość bierzmowania odbędzie się 19 maja o godz. 12.00. Sakrament bierzmowania udzieli Ks. Bp. Wiesław Śpiewak CR, który jest biskupem Bermud.

Wychodząc z Kościoła bardzo prosimy o ofiary na trwający remont naszego Kościoła.

Dzisiaj też na tę okoliczność remontu wspiera nas parafia M.B.N.P. w Starym Opolu koło Siedlec, która jest rodzinną parafią ks. Bogdana. Dziękując im za pomoc polećmy ich opiece Matki Bożej:  Pod Twoją obronę …

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REMONTU KOŚCIOŁA

ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE >>>REMONT KOSCIOŁA<<<