INFO:

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

św. Jan Paweł II

Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.

św. Jan Paweł II

Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Ojciec Święty Franciszek

Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

XIX Niedziela Zwykła

12. 08. 2018 r.

We wtorek 14 sierpnia wieczorem o godz. 18.00 Msza Święta w Wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP. W Świecinie Msza Święta o godz. 19.30.

W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte o godz. 7.15, 8.45, 10.30 i 19.00. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo zbóż, ziół, owoców. W tym dniu ze względu na uroczystość mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

Tego dnia obchodzimy również Święto Wojska Polskiego i 98 rocznicę ,,Cudu nad Wisłą” - Bitwy Warszawskiej.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą.  Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na KUL  i Uczelnie Katolickie.

Przypominamy o obowiązku odnowienia pokładnego po 20 latach za miejsce na cmentarzu.

Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej.

W czasie wakacji nie ma typowego dyżuru w kancelarii. Wszelkie sprawy kancelaryjne można załatwić po każdej  Mszy Świętej.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REMONTU KOŚCIOŁA

ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE >>>REMONT KOSCIOŁA<<<