INFO:

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

św. Jan Paweł II

Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.

św. Jan Paweł II

Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Ojciec Święty Franciszek

Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

I Niedziela Wielkiego Postu

18. 02. 2018 r.

Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. We właściwym przeżywaniem Wielkiego Postu niech pomagają nam nabożeństwa wielkopostne:

- w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, a dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.00 i po niej Msza Święta.

- w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  o godz. 16.00.

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Młodzieży Zmartwychwstańczej.

II niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitw, postu  i solidarności z misjonarzami. Z tej racji za tydzień zgodnie z decyzją KEP będzie można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby misji. (Nie będzie wtedy zbiórki na remont Kościoła).

25 lutego o godz. 13.30 w Kościele pod wezwaniem Bożego Ciała w Gdańsku Morenie odbędzie się Kaszubska Msza Święta, którą sprawować będzie Ks. Grzegorz Kościelniak. Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie organizuje wyjazd na tę Mszę Świętą. Zapisy w zakrystii do 20 lutego.

Kancelaria parafialna w piątek po południu będzie nieczynna.

Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej.

Wychodząc z Kościoła prosimy o ofiary, które będą przeznaczone  na trwający remont naszego Kościoła.

W tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Małgorzatę Roeske ze Sławoszyna i sp. Leokadię Trepczik z Karwieńskich Błot II.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT REMONTU KOŚCIOŁA

ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE >>>REMONT KOSCIOŁA<<<