VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22. 05. 2022 r.

Zapraszamy na nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy św. i Apel Jasnogórski przy grocie Matki Bożej o godz. 20:30.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• we wtorek,24maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
  • w czwartek – 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza – Dzień Matki.
  • w sobotę – 28 maja – wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego.

W piątek, 27 maja rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Pierwsza Komunia Święta dzieci w następnym roku odbędzie się w ostatnią niedzielę maja:  28 maja 2023 r.

Za tydzień w niedziele, 29 maja, będziemy zbierać podpisy w przedsionku kościoła pod obywatelskim projektem ustawy „Aborcja to zabójstwo” mającym na celu ochronę dzieci przed śmiercią w łonach matek.

W przedsionku kościoła dostępna jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, parafialny biuletyn ”Bòżepòmagôj”, miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny.

Nasza Parafia uczestniczy w programie Caritas – „Rodzina Rodzinie”. Do skarbony pod figurą św. Antoniego zbieramy na ten cel.

Serdeczne podziękowania dla osób, które co sobotę dbają o porządek i dekoracje w naszym kościele.

Planujemy jako parafia zorganizować pielgrzymkę do Portugalii do Fatimy we wrześniu 2022 r. O szczegółach poinformujemy w następną niedzielę.

ks. prob. Sebastian Habowski CR

Христос воскрес!

Дорогі брати і сестри!

Щиро вітаємо Вас зі світлим Христовим Воскресінням!

Бажаємо,щоб у цей нелегкий час Господь сповнив Ваші

cерця могутньою надією. Нехай віра в Христа, котрий поправ гріх та смерть і воскрес для нашого спасіння,стане світлом,що переможе морок.

Нехай Всеблагий Бог обдарує Вас миром.

Ми від щирого серця запрошуємо Вас домолитви у нашому костелі,особливо зараз, підчас Великодніх свят.

Будемо дуже раді, якщо Ви приєднаєтеся до нас на

щоденній літургії та інших спільних молитвах.

Крім того, Ви можете сконтактуватися з настоятелем, котрий відкриє Вам костел, щоб Ви могли помолитися індивідуально.

Ще раз вітаємо Вас зі Святом та бажаємо світлої Божої ласки.

Słowo Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego

Siostry i Bracia w Chrystusie!

Pierwszą Dobrą Nowiną płynącą od grobu, w którym złożono Jezusa, były słowa anioła:

„Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj: zmartwychwstał” (Łk 24,5-6)

Te same słowa liturgia wielkanocna kieruje dziś do  nas,  wzbudzając  naszą  wiarę  w  Tego,  który  oddał  za  nas  swoje  życie i zmartwychwstał.

Chrystus,  czyniąc  nas  uczestnikami  swoich  wydarzeń paschalnych,  posyła  nas  z  tą  samą  Dobrą  Nowiną  do  innych.

Ta  Dobra  Nowina wyraża się w dzieleniu słowem, w gestach przyjaźni, w postawach pełnych czułości i  miłości  względem  potrzebujących.

W  ostatnich tygodniach jesteśmy świadkami wielkiej  solidarności  i  życzliwości  Polaków  okazywanej  siostrom  i  braciom

z Ukrainy, którzy doświadczają tragedii wojny.

Mieszkańcy Pomorza godnie wpisali się w tę wyjątkową solidarność z narodem ukraińskim.

W  dniu  Zmartwychwstania  Pana  chcę  Wszystkim wyrazić  moją  głęboką wdzięczność  za  to  świadectwo  miłości

i  ewangelicznego  zatroskania  o  słabych, bezdomnych, uchodźców, potrzebujących i zagubionych.

Zmartwychwstały Chrystus niech  Wam  hojnie  za  to  wynagrodzi  i  napełni  Wasze serca pokojem.

W tym Chrystusowym  pokoju  życzę  Wszystkim  radosnego  przeżywania  Świąt Wielkanocnych.

Wszystkich wspieram modlitwą i umacniam pasterskim błogosławieństwem.

/-/ Tadeusz Wojda SAC

Arcybiskup Metropolita Gdański

Gdańsk-Oliwa, 17 kwietnia  2022 r., Wielkanoc

POMOC DLA UKRAINY

Caritas Gdańsk

Prowadzimy zbiórkę produktów dla uchodźców z Ukrainy,

które można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej!

Lista produktów o które prosimy:

=> żywność z długim terminem przydatności do spożycia

(kasza, ryż, makaron, konserwy mięsne, rybne, herbata, kawa,

cukier, mąka, oleje roślinne, fasola, groch)

=> środki czystości

=> środki higieniczne

=> produkty dla dzieci typu: pampersy, chusteczki nawilżające, płyn do mycia, kaszki, słoiczki

=> koce, śpiwory, ręczniki, poszewki, kołdry tylko NOWE !!!

=> środki opatrunkowe

Można także wpłacać środki pieniężne:

Bank Millenium S.A.: 73 1160 2202 0000 0000 4857 0494

Z dopiskiem: Ukraina

Wsparcie Kościoła

Możesz wesprzeć nasz Kościół i Wspólnotę poprzez: modlitwę o pomyślne prace budowlane, wsparcie finansowe do puszek,
darowizny na rzecz remontu kościoła, tzw. darowizna na cele kultu religijnego.

Ofiary można przekazać na konto:

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej

ul. Wejherowska 1