II NIEDZIELA ADWENTU

4. 12. 2022 r.

W Kościele przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. W Adwencie zapraszamy na Roraty, Msze św. o NMP o godz. 6:30 od poniedziałku do soboty, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.

W zakrystii dostępne są świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, mała w cenie 10zł a duża 20zł. Można również nabyć poświęcone opłatki za dobrowolna ofiarą.

Wizyta duszpasterska zwana kolędą odbędzie się podobnie jak w ubiegłym roku na zaproszenie. Z tyłu kościoła zostały wyłożone zaproszenia.

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają kalendarze misyjne na 2023 rok w cenie 15 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie małej Faustynki Krepel.

Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek, 5 grudnia po wieczornej Mszy św.

Spotkanie dla Wspólnoty Sióstr Zewnętrznych odbędzie się w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. na plebani.

W kalendarzu liturgiczny w tym tygodniu:

• w środę, 07grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, Patrona pszczelarzy. Na specjalną Mszę św. w ich intencji zapraszamy na godz. 17:15.

W czwartek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na „Godzinę Łaski” w samo południe przed Najświętszym Sakramentem będzie można upraszać potrzebnych darów przez przyczynę Matki Bożej. Na Mszy św. o godz. 18:00 kl. Szymon Minkowski CR złoży śluby wieczyste w Zgromadzeniu Zmartwychwstańców. Do modlitwy w intencji Profesa  zapraszamy całą wspólnotę parafialną.

W przedsionku kościoła dostępna jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Biuletyn Parafialny i Dobre Nowiny.

Nasza Parafia uczestniczy w programie Caritas Rodzina Rodzinie. Przez cały rok wspieramy potrzebujące Rodziny w Syrii. Do skarbony pod figurą św. Antoniego zbieramy na ten cel.

Serdecznie dziękuję osobom, które dbają o porządek i dekorację naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę, 11 grudnia przed południem odbędzie się kiermasz kartek świątecznych przygotowanych przez uczniów naszej Szkoły Podstawowej. Dochód z kiermaszu będzie wsparciem dla konkretnej Rodziny z Kijowa.

ks. prob. Sebastian Habowski CR

XXIII KAPITUŁA PROWONCJONALNA

KRAKÓW / CENTRUM RESURRECTIONIS / 17-24 LISTOPADA 2022

Zmartwychwstańcy w dobie kryzysów. Wspólnie rozpalić ogień Bożej miłości.

W dniach 17 – 24 XI 2022 roku odbędzie się w Krakowie Kapituła Prowincjalna, Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców.

Kapituła Prowincjalna jest spotkaniem delegatów z 9 krajów, w których posługujemy w celu zajęcia się ważnymi sprawami Prowincji.

Zbiera się raz na trzy lata i reprezentuje wszystkich zakonników oraz stanowi najwyższą władzę w Prowincji.

Dokonuje krytycznej oceny życia wspólnoty z perspektywy charyzmatu, misji i apostolatów oraz wyznacza możliwości rozwoju prowincji na przyszłość.

Tegoroczna Kapituła wpisuje się w trwającą drogę synodalną, która ma otworzyć nas na słuchanie siebie,

a w konsekwencji do postawienia zasadniczego pytania:

co Bóg chce nam powiedzieć w tym czasie i w jakim kierunku chce nas poprowadzić.

Prośmy o światło Ducha Świętego dla wszystkich uczestników zbliżającej się Kapituły.

Zmartwychwstały Jezu Chryste, ześlij na ojców kapitulnych Twego Ducha i obdarz ich darem mądrości i rozumu,

darem rady i męstwa, darem umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej,

aby poznali, jaka jest wola Boża i jakie jest powołanie zmartwychwstańców w dzisiejszych czasach.

Spraw Panie Jezu, aby ojcowie kapitulni dzięki łasce Ducha Świętego

pragnęli czynić wszystko na chwałę Bożą, dla zbawienia ludzi i dla wzrostu Zgromadzenia.

Amen.

Wsparcie Kościoła

Możesz wesprzeć nasz Kościół i Wspólnotę poprzez: modlitwę o pomyślne prace budowlane, wsparcie finansowe do puszek,
darowizny na rzecz remontu kościoła, tzw. darowizna na cele kultu religijnego.

Ofiary można przekazać na konto:

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej

ul. Wejherowska 1