XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14. 08. 2022 r.

Dziś „niedziela gospodarcza” taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za składane ofiary.

Wakacyjny porządek Mszy św. W niedzielę: 7:30, 9:00, 10:30 i 19:00.Kancelaria parafialna jest czynna po wieczornych Msza św.

W kalendarzu liturgiczny w tym tygodniu:

• w poniedziałek, 15 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – Msze św. według porządku niedzielnego, poświęcenie ziół
    i kwiatów – taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
  • w środę, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka.
  • w sobotę, 20 sierpnia– wspomnienie św. Bernarda opata i doktora Kościoła.

Uroczysta Msza św. w int. Mieszkańców Minkowic z okazji odpustu św. Piusa X zostanie odprawiona w sobotę, 20 sierpnia o godz. 19:00 w Minkowicach.

W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia będziemy obchodzić Dożynki Powiatowo – Gminne w Sołectwie Sławoszyno. Uroczysta Msza św. dziękczynna za zebrane plony zostanie odprawiona o godz. 12:00 na boisku w Sławoszynie.

Sakrament chrztu, w naszym kościele od września b.r. będzie udzielany w każdą pierwszą niedziele miesiąca na Mszy św. o godz. 12:00.

W przedsionku kościoła dostępna jest prasa katolicka, Gość Niedzielny i Biuletyn Parafialny.

Serdeczne podziękowania dla osób, które co sobotę dbają o porządek i dekoracje w naszym kościele.

W niedzielę po mszy św. o godz. 19.00 jest możliwość zwiedzania krypt znajdujących się pod naszym kościołem.

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego wypoczynku.

ks. prob. Sebastian Habowski CR

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

7. 08. 2022 r.

Sierpień jest miesiącem dobrowolnego daru abstynencji, który można ofiarować w intencji uzależnionych od alkoholu i innych używek.

Wakacyjny porządek Mszy św. w niedzielę: 7:30, 9:00, 10:30 i 19:00. Kancelaria parafialna jest czynna po wieczornych Msza św.

W kalendarzu liturgiczny w tym tygodniu:

• w poniedziałek, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika.
  • we wtorek, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
  • w środę, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • w czwartek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary.
  • w piątek, 12 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  • w sobotę, 13 sierpnia – Dzień Fatimskipo wieczornej Mszy św. procesja różańcowa wokół kościoła.

Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Zakończył się remont posadzki w bocznym wejściu do kościoła od strony plebani. Spłaciliśmy w całości remont organów (60 tys. zł).

ks. prob. Sebastian Habowski CR

Христос воскрес!

Дорогі брати і сестри!

Щиро вітаємо Вас зі світлим Христовим Воскресінням!

Бажаємо,щоб у цей нелегкий час Господь сповнив Ваші

cерця могутньою надією. Нехай віра в Христа, котрий поправ гріх та смерть і воскрес для нашого спасіння,стане світлом,що переможе морок.

Нехай Всеблагий Бог обдарує Вас миром.

Ми від щирого серця запрошуємо Вас домолитви у нашому костелі,особливо зараз, підчас Великодніх свят.

Будемо дуже раді, якщо Ви приєднаєтеся до нас на

щоденній літургії та інших спільних молитвах.

Крім того, Ви можете сконтактуватися з настоятелем, котрий відкриє Вам костел, щоб Ви могли помолитися індивідуально.

Ще раз вітаємо Вас зі Святом та бажаємо світлої Божої ласки.

Słowo Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego

Siostry i Bracia w Chrystusie!

Pierwszą Dobrą Nowiną płynącą od grobu, w którym złożono Jezusa, były słowa anioła:

„Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj: zmartwychwstał” (Łk 24,5-6)

Te same słowa liturgia wielkanocna kieruje dziś do  nas,  wzbudzając  naszą  wiarę  w  Tego,  który  oddał  za  nas  swoje  życie i zmartwychwstał.

Chrystus,  czyniąc  nas  uczestnikami  swoich  wydarzeń paschalnych,  posyła  nas  z  tą  samą  Dobrą  Nowiną  do  innych.

Ta  Dobra  Nowina wyraża się w dzieleniu słowem, w gestach przyjaźni, w postawach pełnych czułości i  miłości  względem  potrzebujących.

W  ostatnich tygodniach jesteśmy świadkami wielkiej  solidarności  i  życzliwości  Polaków  okazywanej  siostrom  i  braciom

z Ukrainy, którzy doświadczają tragedii wojny.

Mieszkańcy Pomorza godnie wpisali się w tę wyjątkową solidarność z narodem ukraińskim.

W  dniu  Zmartwychwstania  Pana  chcę  Wszystkim wyrazić  moją  głęboką wdzięczność  za  to  świadectwo  miłości

i  ewangelicznego  zatroskania  o  słabych, bezdomnych, uchodźców, potrzebujących i zagubionych.

Zmartwychwstały Chrystus niech  Wam  hojnie  za  to  wynagrodzi  i  napełni  Wasze serca pokojem.

W tym Chrystusowym  pokoju  życzę  Wszystkim  radosnego  przeżywania  Świąt Wielkanocnych.

Wszystkich wspieram modlitwą i umacniam pasterskim błogosławieństwem.

/-/ Tadeusz Wojda SAC

Arcybiskup Metropolita Gdański

Gdańsk-Oliwa, 17 kwietnia  2022 r., Wielkanoc

POMOC DLA UKRAINY

Caritas Gdańsk

Prowadzimy zbiórkę produktów dla uchodźców z Ukrainy,

które można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej!

Lista produktów o które prosimy:

=> żywność z długim terminem przydatności do spożycia

(kasza, ryż, makaron, konserwy mięsne, rybne, herbata, kawa,

cukier, mąka, oleje roślinne, fasola, groch)

=> środki czystości

=> środki higieniczne

=> produkty dla dzieci typu: pampersy, chusteczki nawilżające, płyn do mycia, kaszki, słoiczki

=> koce, śpiwory, ręczniki, poszewki, kołdry tylko NOWE !!!

=> środki opatrunkowe

Można także wpłacać środki pieniężne:

Bank Millenium S.A.: 73 1160 2202 0000 0000 4857 0494

Z dopiskiem: Ukraina

Wsparcie Kościoła

Możesz wesprzeć nasz Kościół i Wspólnotę poprzez: modlitwę o pomyślne prace budowlane, wsparcie finansowe do puszek,
darowizny na rzecz remontu kościoła, tzw. darowizna na cele kultu religijnego.

Ofiary można przekazać na konto:

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej

ul. Wejherowska 1