INFO:

(58) 673 71 19 | (58) 673 70 14
swkatarzyna@petrus.opoka.org.pl

św. Jan Paweł II

Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.

św. Jan Paweł II

Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. A kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Ojciec Święty Franciszek

Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.

św. Siostra Faustyna Kowalska

Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.

Strona Główna

Parafia pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej należy do  archidiecezji gdańskiej, dekanatu żarnowieckiego. Jest jedną z 5 parafii leżących w obrębie Gminy Krokowa, a jedną z 8 należących do dekanatu żarnowieckiego. Proboszczem parafii od lata 2008 jest ks. Mariusz Kiniorski.

W centrum Krokowej znajduje się godny obejrzenia neogotycki, proewangelicki kościół parafialny. Pochodzi z połowy XIX wieku. Charakterystyczne są dwie wieże, sprawiające w pierwszej chwili wrażenie zamkowych baszt. Główną patronką krokowskiego kościoła jest Św. Katarzyna Aleksandryjska, natomiast na bocznych obrazach widnieją: Św. Pius X i Św. Wojciech. Obecnie proboszczem krokowskiej parafii jest ks. Kiniorski CR. Odpust parafialny odbywa się w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, w Uroczystość Chrystusa Króla (25 listopada, lub pierwsza niedziela po tej dacie). Krokowski kościół jest atrakcją turystyczną Gminy Krokowa. W kościele godne obejrzenia są podziemia, w których znajdują się szczątki członków rodu Von Krockow. Również warto zobaczyć zabytkowe organy z wieloma piszczałkami różnej wielkości.

W NIEDZIELE:

* Godz. 7.15, 8.45, 10.30

* Godz. 12.00, 17.00 (wrzesień - czerwiec)

* Godz. 19.00 (lipiec - sierpień)

***************************************************

W DNI POWSZEDNIE:

* Godz. 7.00

* Godz. 8.45 (środa - Nowenna do M.B.N.P.)

* Godz. 17.00 (październik - marzec)

* Godz. 18.00 (kwiecień- czerwiec, wrzesień)

W SOBOTY

MSZA ŚWIĘTA Z NIEDZIELI:

* Godz. 17.00 (październik - marzec)

* Godz. 18.00 (kwiecień- wrzesień)

***************************************************

Parafia rzymsko- katolicka

pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej

BIURO PARAFIALNE

czynne

WTORKI I PIĄTKI

9:00 – 10:00 i 15:00 – 17:00

* do chorych wzywać w razie potrzeby

*w pierwsze piątki miesiąca biuro parafialne nieczynne.

ks. Mariusz Kiniorski CR

PROBOSZCZ