INFO:

ul.Wejherowska 1 ,
84-110 Krokowa

 • św. Jan Paweł II

  św. Jan Paweł II

  Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się, co czytać.
 • Ojciec Święty Franciszek

  Ojciec Święty Franciszek

  Wiara ze swej natury wymaga wyrzeczenia się chęci natychmiastowego posiadania[...], jest zaproszeniem, by otworzyć się na źródło światła, szanując tajemnicę Oblicza, które zamierza objawić się osobiście i w odpowiednim czasie.
 • św. Matka Teresa z Kalkuty

  św. Matka Teresa z Kalkuty

  Cisza daje nam nowe spojrzenie na wszystko. Potrzebujemy ciszy, abyśmy potrafili docierać do dusz. Podstawową sprawą jest nie to, co my mówimy, lecz to, co mówi Bóg do nas i przez nas.
 • św. Siostra Faustyna Kowalska

  św. Siostra Faustyna Kowalska

  Niech wszechmoc miłosierdzia Twego, o Panie, rozsławiona będzie po świecie całym, niechaj cześć Jego nigdy nie ustanie, głoś, duszo moja, miłosierdzie Boże z zapałem.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Strona Główna

 

 Parafia pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej należy do  archidiecezji gdańskiej, dekanatu żarnowieckiego. Jest jedną z 5 parafii leżących w obrębie Gminy Krokowa, a jedną z 8 należących do dekanatu żarnowieckiego. Proboszczem parafii od lata 2020 jest ks. Sebastian Habowski CR.

W centrum Krokowej znajduje się godny obejrzenia neogotycki, proewangelicki kościół parafialny. Pochodzi z połowy XIX wieku. Charakterystyczne są dwie wieże, sprawiające w pierwszej chwili wrażenie zamkowych baszt. Główną patronką krokowskiego kościoła jest Św. Katarzyna Aleksandryjska, natomiast na bocznych obrazach widnieją: Św. Pius X i Św. Wojciech. Obecnie proboszczem krokowskiej parafii jest ks. Kiniorski CR. Odpust parafialny odbywa się w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, w Uroczystość Chrystusa Króla (25 listopada, lub pierwsza niedziela po tej dacie). Krokowski kościół jest atrakcją turystyczną Gminy Krokowa. W kościele godne obejrzenia są podziemia, w których znajdują się szczątki członków rodu Von Krockow. Również warto zobaczyć zabytkowe organy z wieloma piszczałkami różnej wielkości.


 MSZE ŚWIĘTE

W NIEDZIELE: 

* Godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 

!!! W OKRESIE WAKACYJNYM !!!

* Godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00  

*************************************************** 

W DNI POWSZEDNIE:

* Godz. 6.30

* Godz. 18.00 

*************************************************** 

Parafia rzymsko- katolicka 

pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej 

BIURO PARAFIALNE 

czynne

!!! W OKRESIE WAKACYJNYM PO WIECZORNEJ MSZY ŚW.!!!

W POZOSTAŁYCH MIESIĄCACH

WTORKI I PIĄTKI

9:00 – 10:00 i 16:00 – 17:00 

* do chorych wzywać w razie potrzeby 

*w pierwsze piątki miesiąca biuro parafialne nieczynne.       

            

                                                                ks. Sebastian Habowski CR

                                                               PROBOSZCZ